11 czerwca 2017 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

1. Msze św. wg stałego porządku. O 9.30 Msza dla młodzieży, o 13 Msza dla szkół podstawowych, o 14.15 chrzty i Msza dla rodziców z małymi dziećmi.  Wieczorna Msza św. „Akademicka” o 20. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe.

2. Zapraszamy na codzienną modlitwę adoracyjną w kaplicy adoracji. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po mszy wieczornej.

3. W tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – bł. Juliana Nowowiejskiego bpa, Piotra Dańskowskiego, prezbitera i Towarzyszy, męczenników

Wtorek – wspomnienie Antoniego z Padwy, prezbitera i dra Kościoła, jest to 13ty dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie .

Msza św. o godz. 18 i procesja fatimska różańcowa.

Środa – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika, okazja do spowiedzi od 17.30.

Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Msze będą wg porządku niedzielnego, główna Msza będzie o godz. 16, po niej procesja Eucharystyczna. Po procesji msza św. recytowana, o 20 msza wieczorna. Ołtarze będą ustawione tradycyjnie: I ołtarz os. Dywizjonu 303, II ołtarz os. Dywizjonu 303 naprzeciw bloku nr 46, III ołtarz – obok bloku os. Kościuszkowskie 11, IV ołtarz – pas startowy obok kościoła.  Prosimy, by na czas procesji przestawić auta na inne miejsce. Prosimy grupy parafialne o budowę ołtarzy oraz wszystkich a szczególnie sąsiadów o włączenie się do budowy ołtarzy i dekorację kwiatami. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w procesji. Jest to wyznanie naszej wiary. Zapraszamy do feretronów, chorągwi i sztandarów, dzieci „krakowianki i krakowiaków”, dzieci pierwszokomunijne, do sypania kwiatów, chłopców do dzwonków. Wszystkie grupy parafialne. W oktawie Bożego Ciała codziennie Msza św. o godz. 18, nieszpory Eucharystyczne i procesja. Przed uroczystością Bożego Ciała oraz odpustem parafialnym okazja do spowiedzi w środę od 17.30.

piątek – przypada trzeci piątek miesiąca, Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Sobota – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Odpust parafialny obchodzić będziemy 18 czerwca czyli za tydzień. Zaprosiliśmy naszego księdza metropolitę arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W przeddzień odbędzie się festyn parafialny i dzień chorych. Chorych zapraszamy w sobotę – spowiedź od godz. 9,   Msza św. dla chorych o godz. 9.30, udzielenie sakramentu chorych , błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie zapraszamy do wspólnego stołu w auli parafialnej.  Festyn parafialny rozpocznie się od godz. 13., poprowadzi go Piotr Piecha – aktor teatru w Nowej Hucie.

4. Codziennie  wydawana jest żywność o godz. 13.30.  Zachęcamy do korzystania z tej formy pomocy potrzebującym.

5. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

6. Zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej obecnie w nowym pomieszczeniu. Wejście od strony północnej czyli od strony parku. Czynna we wtorki i środy od 17 do 18.

 

 
 
 

0 komentarzy

Możesz być pierwszy, który rozpocznie dyskusję....

 
 

Skomentuj