18 czerwca 2017 – Odpust parafialny

 

1. Msze św. wg stałego porządku. O 9.30 Msza dla młodzieży, o 13 Msza dla szkół podstawowych, o 14.15 chrzty i Msza dla rodziców z małymi dziećmi. Wieczorna Msza św. „Akademicka” o 20. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe.

2. Zapraszamy na codzienną modlitwę adoracyjną w kaplicy adoracji. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po mszy wieczornej.

3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego obchodu święta Bożego Ciała. Poczynając od najmłodszych: dzieciom sypiącym kwiatki i ich opiekunom, służbie liturgicznej, „krakowiankom i krakowiakom”, dzieciom pierwszokomunijnym. Bóg zapłać chórowi i orkiestrze. P. organiście Mariuszowi i p. kościelnemu Andrzejowi,
p. Marcinowi. Bóg zapłać paniom niosącym światło i panom niosącym baldachim, wszystkim pocztom sztandarowym niosącym chorągwie
i feretrony. Bóg zapłać Policji za czuwanie nad bezpieczeństwem procesji. Bóg zapłać Siostrom i Księżom. Dziękuję Wspólnotom parafialnym budującym ołtarze: Oazie Rodzin i Odnowie w Duchu Świętym – pierwszy ołtarz, Akcji Katolickiej – drugi ołtarz, wspólnotom Neokatechumenalnym – trzeci ołtarz, Różom Różańcowym i Wspólnotom modlitewnym – czwarty ołtarz. W intencji wszystkich będzie odprawiona Msza św. w środę o godz. 18. W oktawie Bożego Ciała codziennie o 18 msza św., nieszpory Eucharystyczne i procesja. W czwartek zakończenie oktawy.

4. W piątek zapraszamy na pieszą pielgrzymkę parafialną do sanktuarium św. Brata Alberta Ecce Homo ul. Woronicza 10. Spotykamy się w naszym kościele o godz. 16. Msza św. sanktuarium Ecce Homo około godz. 17.

5. Ks. arcybiskup Marek Jędraszewski dokonał zmian personalnych w archidiecezji. Dotyczą one także naszej parafii. Ks. Dariusz Susek został mianowany prefektem seminarium. Do nas przyjdzie ks. Kamil Gołuszka. Chcemy podziękować ks. Dariuszowi Suskowi z jego 7 lat posługiwania kapłańskiego w naszej parafii i zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18.

6. W tym tygodniu wspominamy:
Środa – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
W czwartek, 22 czerwca, w sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 17 Msza św. i procesja światła.
Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie ma postu
Sobota – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, dzień imienin naszych księży Janów: Bielańskiego i Seremaka. Swoje imieniny będzie obchodził też ks. Władysław Ulmaniec. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizantów o godz. 18.

7. Codziennie wydawana jest żywność o godz. 13.30. Zachęcamy do korzystania z tej formy pomocy potrzebującym.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej obecnie w nowym pomieszczeniu. Wejście od strony północnej czyli od strony parku. Czynna we wtorki i środy od 17 do 18.

10. W tym tygodniu zapraszamy na mszę na zakończenie roku szkolnego: Szkoła Podstawowa nr 100 w środę o godz. 8.30
Szkoła Społeczna w czwartek o godz. 8.30
Szkoła ss. Salezjanek w czwartek o godz. 9.30
Szkoła Podstawowa nr 155 w czwartek o godz. 11.
Szkoła Podstawowa nr 52 w piątek o godz. 9.

 
 
 

0 komentarzy

Możesz być pierwszy, który rozpocznie dyskusję....

 
 

Skomentuj