18 grudnia 2016 – IV Niedziela Adwentu

 

1. W sobotę przeżywać będziemy jeden z najpiękniejszych dni w roku. Wigilia Bożego Narodzenia. Rano Roraty o 6:15, druga Msza św. o 7:00, nie będzie Mszy św. o 18:00. O północy Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy. Kościół będzie otwarty od godz. 23:00. Zadbajmy o tradycyjny i chrześcijański sposób przeżycia Wieczerzy Wigilijnej. Najpierw przeczytajmy z Ewangelii opis narodzenia Chrystusa, potem modlitwa, łamanie się opłatkiem i życzenia. Darujmy sobie wszelkie urazy, żale i gniewy. Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i w żadnym przypadku nie podajemy alkoholu. Wspólny śpiew kolęd i całą rodziną idziemy na Pasterkę. W kościele proszę zajmować miejsce od prezbiterium, by jak najwięcej osób mogło wejść do kościoła. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia SOS.

2. Niedziela – Uroczystość Bożego Narodzenia, Msza św. za zmarłych o godz. 8:00.

3. Poniedziałek – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, msze będą wg porządku niedzielnego. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JP II.  O godz. 11:00 Msza św. dla Jubilatów 50-lecia sakramentu małżeństwa.  W piątek po świętach przypada święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tradycyjnie z okazji tego święta chcemy uczcić małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 50-lecia sakramentu małżeństwa. Zapraszamy ich na uroczystą Mszę św. o godz. 11:00 w święto św. Szczepana tj. drugi dzień świąt. Wysłaliśmy zaproszenia, gdyby jednak gdzieś nie dotarły to dziś ponawiamy nasze zaproszenie.

4. Dzisiaj można  nabywać opłatki na stół wigilijny w domu parafialnym, a w dzień powszedni w kancelarii parafialnej codziennie po Mszy roratniej. Można też nabyć świece adwentowe, karki świąteczne,   Neokatechumenat zaprasza na Jutrznię w Adwencie codziennie o godz. 5.30 w kaplicy Matki Bożej.

5. Wigilia osób samotnych, organizowana przez Dzielnicę XIV, będzie w tym roku w naszej parafii 20 grudnia, wtorek, o godz. 16. Zapisy w kancelarii.

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła, obecnie ocieplanie domu parafialnego i wymianę okien. Zbierane są ofiary na paczki żywnościowe dla naszych parafian. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Jutro przypadają Imieniny ks. Dariusza Suska. Zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Dariusza jutro o godz. 18:00, a dziś już życzymy ks. Dariuszowi obfitych łask Bożych.

8. 25 grudnia br. rozpocznie się w Kościele Rok św. Brata Alberta. Dokładnie w dniu 100. rocznicy śmierci Adama Chmielowskiego,  25 grudnia, Rok św. Brata Alberta zainauguruje w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz. Msza św. o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

 
 
 

0 komentarzy

Możesz być pierwszy, który rozpocznie dyskusję....

 
 

Skomentuj