19 marca 2017 – III Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Będą trwać do środy włącznie. Rekolekcje prowadzi ks. Dariusz Czaja. Szczegółowe informacje na plakatach. Rekolekcje parafialne będą od V Niedzieli Wielkiego Postu.

2. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali. W każdą niedzielę o godz. 15 Droga Krzyżowa. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17. Za udział w Gorzkich żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Przy ołtarzu miłosierdzia Bożego wystawiona jest puszka na wielkopostną jałmużnę. Modlitwa, post i jałmużna od starożytności były „dobrymi uczynkami”. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16, Droga Krzyżowa dla starszych o 17.30, dla studentów i młodzieży o 20.

6. 21 marca, we wtorek, zapraszamy na „Mszę stacyjną” o godz. 19.30. Mszę św. odprawi ks. bp Damian Muskus. Taca z tej Mszy będzie przeznaczona na cele charytatywne w parafii. Program całości kościołów stacyjnych jest wywieszony w gablotkach parafialnych.

7. 22 marca, w środę, o godz. 18. młodzież klas trzecich gimnazjalnych przyjmie sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. bp Grzegorz Ryś. Spowiedź będzie we wtorek od godz. 17. Taca z tej Mszy będzie przeznaczona na sanktuarium św. Jana Pawła II.

8. 22 marca, parafia nasza jest zaproszona do Łagiewnik, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na nocną adorację – od 21 do 6 –  rano w kaplicy adoracji.  W imieniu Wspólnot parafialnych, które podjęły adoracje w poszczególnych godzinach zapraszam wszystkich by podjąć indywidualną pielgrzymkę i przyłączyć się do adorujących.

9. 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, od ołtarza Matki Bożej N.P. można zabrać deklaracje duchowej adopcji dziecka poczętego. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na Jutrznię codziennie o godz. 5.30 w kaplicy Matki Bożej.

10. W dniach 24-25 marca zapraszamy na  wspólną modlitwę pt;  „Chcę raczej Miłosierdzia niż ofiary” z cyklu 24 Godziny dla Pana.

11. Zapraszamy na parafialną, 4-dniową pielgrzymkę do: Warszawy, Torunia, Swarzewa, Gdańska i Lichenia, w dniach 17 do 20 maja br. Koszt – 400 zł. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii do 15 kwietnia.

12. Bóg zapłać  za ofiary na potrzeby naszego kościoła, obecnie ocieplanie domu parafialnego i wymianę okien. Dyżury doradców podatkowych będą w miesiącu marcu i kwietniu w każdy poniedziałek od 19 do 20, na os. Złota Jesień 6, pierwsze piętro. Nie będzie dyżurów przy parafii. Prosimy, aby jeden procent podatku ofiarować na Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

13. Od dziś można nabywać Baranki Wielkanocne, palmy oraz książkę o św. Bracie Albercie w salce nr 5.

14. Prezydent miasta Krakowa i Urząd Miasta zapraszają do udziału w projekcie Budżet Obywatelski Miasta Krakowa. Zgłaszając własny program możemy mieć udział w ulepszaniu miasta.

 
 
 

0 komentarzy

Możesz być pierwszy, który rozpocznie dyskusję....

 
 

Skomentuj