3 grudnia 2017 – I Niedziela Adwentu

 

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Pierwsza część Adwentu przygotowuje nas na spotkanie z Jezusem Chrystusem, który przyjdzie, jako Pan i Sędzia całego wszechświata. Druga część Adwentu przygotowuje nas bezpośrednio do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Roraty w dzień powszedni o 6.15. Dzieci zapraszamy codziennie na godz. 17.00, od poniedziałku do piątku.

2. Msze św. wg stałego porządku. Na Mszach św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny.

3. Zapraszamy na codzienną modlitwę adoracyjną w kaplicy adoracji.

4. W tym tygodniu przypada:

Poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Środa – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła, pierwszy czwartek miesiąca, o 18.00 Msza św. w intencji kapłanów naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, po Mszy św. „Godzina święta”.  Młodzież z klas 2 gimnazjalnych okazja do spowiedzi od godz. 17.00 oraz Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 18.00.

Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na „Godzinę Łaski” od 12.00 do 13.00 Na godzinę 17.00 zapraszamy dzieci z klas trzecich na Mszę św. i poświęcenie medalików. Msza św. SS. Salezjanek o godz. 10.30.

5. Dziś po każdej Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Można je nabywać od dziś w domu parafialnym lub w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Można też zaopatrzyć się w świece adwentowe i kartki świąteczne.

6. Neokatechumenat zaprasza na Jutrznię w czasie Adwentu codziennie o godz. 5.30 w kaplicy Matki Bożej.

7. Pan Marcin Kościelniak, prawnik, udziela porad prawnych w środy od 16.00 do 17.00 w salce obok kancelarii.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Będzie można wesprzeć je ofiarą do puszek. Dziś Warsztaty Terapii Zajęciowej zapraszają na kiermasz swoich prac od godz. 7.00 do 14.00.

9. Wigilia dla osób samotnych i ubogich, organizowana przez Radę Dzielnicy XIV, będzie w tym roku 18 grudnia, w poniedziałek o godz. 16.00 w naszej auli parafialnej. Zapisy w kancelarii.

10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 
 
 

0 komentarzy

Możesz być pierwszy, który rozpocznie dyskusję....

 
 

Skomentuj