31 grudnia 2017 – Niedziela Świętej Rodziny

 

1. Dziś obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tę uroczystość Świętej Rodziny chcemy szczególnie uczcić małżonków, którzy obchodzą złoty jubileusz sakramentu małżeństwa i zapraszamy ich dziś na Mszę św. o godz. 11.00.

2. Dziś jest ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na uroczyste nabożeństwo zakończenia starego roku. O 18 Msza św. z nieszporami, modlitwa przebłagalna „Przed oczy Twoje”, „Święty Boże” a na zakończenie modlitwa dziękczynna i uroczyste „Ciebie Boga wysławiamy”. Okazja do spowiedzi na Mszach św.

3. Poniedziałek – Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pod opieką Maryi wchodzimy w Nowy Rok Pański – 2018. W ten dzień ze wszystkich przymiotów Maryi czcimy Jej macierzyństwo. Msze będą wg porządku niedzielnego. W Kościele Katolickim obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. Imieniny ks. Mieczysława. Ks. Solenizantowi składamy serdeczne życzenia Imieninowe, zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 11.

4. Wtorek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

5. Środa – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

6. Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. w intencji kapłanów naszej parafii o godz. 18, oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy młodzież z klas II gimnazjalnych. Okazja do spowiedzi od godz. 17.

7. Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowe Msze św. o 8 i 17. Spowiedź od godz. 16.30. odwiedziny chorych od godz. 9. Po Mszy wieczornej adoracja do 19.30. Msza św. wynagradzająca Bożemu sercu o godz. 19.30. Nie będzie czynna kancelaria parafialna. Młodzież z klas III gimnazjalnych: spowiedź od godz. 17.30, następnie Msza św. w kaplicy Matki Bożej.

8. Sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego –  Trzech Króli. Pierwsza sobota miesiąca. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po każdej Mszy będzie poświęcenie kadzidła i kredy. O 18 Msza św. o Niepokalanym Poczęciu NMP – zaprasza Rycerstwo Niepokalanej. Po Mszy czuwanie modlitewne.

9. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. W ten dzień róże Żywego Różańca i Rycerstwo Niepokalanej zapraszają na swój tradycyjny opłatek po Mszy św. o 16 do auli parafialnej.

10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła

 
 
 

0 komentarzy

Możesz być pierwszy, który rozpocznie dyskusję....

 
 

Skomentuj