5 marca 2017 – I Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Dziś w kościołach archidiecezji czytany jest list metropolity krakowskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego.

2. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali. W każdą niedzielę o godz. 15.00 Droga Krzyżowa. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przy ołtarzu miłosierdzia Bożego wystawiona jest puszka na wielkopostną jałmużnę. Modlitwa, post i jałmużna od starożytności były „dobrymi uczynkami”.

3. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, Droga Krzyżowa dla starszych o 17.30, dla studentów i młodzieży o 20.00.

4. Ks. abp metropolita Marek Jędraszewski na czas Wielkiego Postu ustanowił „kościoły stacyjne”. Jest wśród nich nasz kościół. Uroczysta Msza św. stacyjna będzie w trzecim tygodniu Wielkiego Postu, 21 marca. Odprawi ją ks. bp Damian Muskus. Program całości kościołów stacyjnych jest wywieszony w gablotkach parafialnych.

5. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na Jutrznię codziennie o godz. 5.30 w kaplicy Matki Bożej.

6. Zapraszamy na parafialną, 4-dniową pielgrzymkę do: Warszawy, Torunia, Swarzewa, Gdańska i Lichenia, w dniach 17 do 20 maja br. Koszt – 400 zł. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii.

7. Chcemy podzielić się miłą dla nas wszystkich wiadomością, że nasz parafianin alumn Wyższego Seminarium Duchownego Michał Tucznio przygotowuje się do przyjęcia święceń diakonatu.  Prosimy wszystkich o modlitwę w jego intencji a także w intencji wszystkich kleryków przygotowujących się do kapłaństwa.

8. Bóg zapłać  za ofiary na potrzeby naszego kościoła, obecnie ocieplanie domu parafialnego i wymianę okien a składka dzisiejsza przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

9. Dyżury doradców podatkowych będą w miesiącu marcu i kwietniu w każdy poniedziałek od 19 do 20, na os. Złota Jesień 6, pierwsze piętro. Nie będzie dyżurów przy parafii.

10. W związku z przybywającymi obowiązkami pracy kościelnego parafia zatrudni w wymiarze pół etatu lub mniejszym osobę, która podejmie tę wymagająca pracę.

 

 
 
 

0 komentarzy

Możesz być pierwszy, który rozpocznie dyskusję....

 
 

Skomentuj