26 marca 2017 – IV Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Rekolekcje parafialne będą od V Niedzieli Wielkiego Postu.

2. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali. W każdą niedzielę o godz. 15:00 Droga Krzyżowa. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym

o godz. 17:00. Za udział w Gorzkich żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Przy ołtarzu miłosierdzia Bożego wystawiona jest puszka na wielkopostną jałmużnę. Modlitwa, post i jałmużna od starożytności były „dobrymi uczynkami”.

4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:00, Droga Krzyżowa dla starszych o 17:30, dla studentów i młodzieży o 20:00.

5. W sobotę rozpoczęcie rekolekcji parafialnych na Mszy św. o godz. 18:00. Pierwsza sobota miesiąca, na Mszę o godz. 18:00 zaprasza Rycerstwo Niepokalanej, po Mszy czuwanie modlitewne. Wieczór z Janem Pawłem II zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.

6. Odwiedziny chorych z racji pierwszego piątku i świąt będzie, – ks. proboszcz w piątek od godz. 9:00,  pozostali księża w sobotę 8 kwietnia od godz. 9:00.

7. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na Jutrznię codziennie o godz. 5:30 w kaplicy Matki Bożej oraz na katechezy dla dorosłych i młodzieży w każdy wtorek i czwartek o godz. 19:00. Początek 28 marca w kaplicy Matki Bożej.

8. Zapraszamy na parafialną, 4-dniową pielgrzymkę do: Warszawy, Torunia, Swarzewa, Gdańska i Lichenia, w dniach 17 do 20 maja br. Koszt – 400 zł. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii do 15 kwietnia.

9. Bóg zapłać  za ofiary na potrzeby naszego kościoła, obecnie ocieplanie domu parafialnego i wymianę okien.

10. Dyżury doradców podatkowych będą w miesiącu marcu i kwietniu w każdy poniedziałek od 19:00 do 20:00, w biurze na os. Złota Jesień 6, pierwsze piętro. Nie będzie dyżurów przy parafii. Prosimy, aby jeden procent podatku ofiarować na Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

11. W salce nr 5 można nabywać Baranki Wielkanocne, palmy oraz książkę o św. Bracie Albercie. W przyszłą niedzielę grupa charytatywna z naszej parafii będzie zbierała ofiary na paczki świąteczne dla biednych parafian.

12. Wideofilm z uroczystości bierzmowania jest do nabycia w zakrystii u p. Kościelnego.

13. W przyszła sobotę, 1 kwietnia, wydawanie żywności unijnej od godz. 9:00 do 12:00.

14. 7 kwietnia, w piątek, odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa z Miechowa do naszego kościoła św. Brata Alberta. Bliższe informacje na plakatach.

 
 
 

0 komentarzy

Możesz być pierwszy, który rozpocznie dyskusję....

 
 

Skomentuj