7 maja 2017 – IV Niedziela wielkanocna

 

1. Dziś na Mszach św. o godz. 9.30,  11.00  i 13.00  przeżywać będziemy uroczystość pierwszej Komunii św. w naszej parafii. Nadchodzący tydzień dzieci będą obchodzić jako ”Biały Tydzień”. Przyjdą codziennie na Mszę o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe.  Prosimy, by nie zainteresowani uroczystością przyszli na Mszę o innej godzinie. Rocznicę pierwszej Komunii św. obchodzić będziemy 14 maja na mszach o 9.30,  11.00,  13.00.

2. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za przygotowanie kościoła na tę uroczystość, księżom, siostrom, katechetkom za przygotowanie religijne i katechetyczne.

3. Nasz parafianin kleryk Michał Tucznio jutro na Mszy św. o godz. 9.00 w katedrze na Wawelu przyjmie święcenia diakonatu. Módlmy się w jego intencji i w intencji wszystkich przygotowujących się do kapłaństwa.

4. W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek – uroczystość św. Stanisława bm., głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej

Sobota – wspomnienie NMP z Fatimy. Na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. Po Mszy majówka i procesja różańcowa. W tym roku obchodzimy 100-lecie objawień NMP dzieciom w Fatimie. Zapraszamy.

5. W dniach 17.V do 20.V. odbędzie się pielgrzymka parafialna. Wyjazd 17 maja o godz. 6.15. z parkingu parafialnego.

6. „Trzeba wyjść na ulice, aby głosić Ewangelię” wzywa papież Franciszek. Wspólnoty Neokatechumenalne naszej parafii zapraszają na pas startowy lotniska w Czyżynach obok sklepu Biedronka os. 2 Pułku Lotniczego w każdą niedzielę wielkanocną o godz. 17.00.

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie do czytania Biblii.

 
 
 

0 komentarzy

Możesz być pierwszy, który rozpocznie dyskusję....

 
 

Skomentuj