8 października 2017 – 27 Niedziela zwykła

 

1. Msze św. wg stałego porządku. Wieczorna Msza św. o 19.00.

2. Dzisiaj ofiarą do puszek wspomagamy Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. Zapraszamy na codzienną modlitwę adoracyjną w kaplicy adoracji.

4. Przez cały miesiąc październik, codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. wcześniej o godz. 16.30 różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu przypada:

Poniedziałek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Wtorek – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy

Środa – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża

Czwartek – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera

Piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, zakończenie nabożeństw fatimskich, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i procesję różańcową. Prosimy przynieść ze sobą świece.

6. Trwa jeszcze Rok św. Brata Alberta, zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę Jego śladami, między innymi do Igołomii, Szczepanowa i Pasierbca dnia 14 października. Wyjazd w sobotę o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii.

7. Można składać karteczki z wypominkami w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Szkoła Podstawowa nr 155 zaprasza na Mszę św. w piątek o godz. 11.30.

9. Pan Marcin Kościelniak, prawnik, udziela porad prawnych w środy od 16.00 do 17.00 w salce obok kancelarii.

10. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o powstrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Za tydzień też będzie liczenie chodzących do kościoła.

11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła. W przyszłą niedzielę możemy wspomóc ofiarą do puszek remont klasztoru ss. Dominikanek.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Torunia i Sokółki od 23 do 25 października. Zapisy u ks. Łukasza. Program pielgrzymki można znaleźć na stoliku z gazetami.

14. Chłopców z klasy 2 szkoły podstawowej i starszych zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17:00. Zbiórka przy kancelarii.

15. Przed kościołem u ministrantów można nabyć październikowy numer Brata, a w nim min. wywiad z ks. Zbigniewem Plutą na temat pierwszego przykazania i kilka tekstów o objawieniach Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

 
 
 

0 komentarzy

Możesz być pierwszy, który rozpocznie dyskusję....

 
 

Skomentuj