Pielgrzymka do Libanu

 

PIELGRZYMKA DO LIBANU

Dzień 1 18.02.2018

Przelot do Bejrutu (na dzień dzisiejszy mamy wyloty z Krakowa przez Frankfurt do Bejrutu), transfer do hotelu.

Dzień 2 19.02.2018

Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu –  Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie Grota Pigeona. Spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), muzeum narodowe. Deir el Qamar – miejsce byłej siedziby rządu Libanu. Kolejny etapem jest zwiedzenie bogato dekorowanego pałacu Beiteddine – Wielkiego Seraju– dawna rezydencja tureckiego gubernatora. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 20.02.2018

Śniadanie. Zwiedzanie – Trypolisu, Balamand, Rachana: pokrzyżowcowy zamek Rajmunda z Saint–Gilles, spacer wąskimi uliczkami starego miasta, stary bazar, meczety z okresu Mameluków oraz okresu otomańskiego gdzie w sercu Medyny znajdowała się katedra Marii Panny wybudowana przez krzyżowców. Balamand – monastyr w rekach kościoła ortodoksyjnego od XVII w. Rachana – wioska położona na południe od Trypolisu z muzeum znanego z rzeźby kamiennej, drewnianej, granitowej i metalowej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 21.02.2018

Śniadanie. Przejazd na północ od Bejrutu, gdzie znajdują się tam wspaniałe jaskinie Jeita. Przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym, gdzie wapienie wyryły koryto rzeki. Następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami, przejazd kolejką linową. Byblos – najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek pokrzyżowcowy, fenicką świątynię, teatr rzymski. Harissa –  bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Miejsce rozwiniętego kultu Maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 5 22.02.2018

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Annaja – wieś ta jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Charbela Makhloufa (do dnia dzisiejszego zarejestrowano ponad 23 tys. Cudownych  uzdrowień w tym miejscu). Jaabata – miejsce kultu św. Rafki (Rifka). Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 6 23.02.2018
Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa – dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck – centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar – ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Przejazd w kierunku Ksara – miasta, które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Dolinę Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 24.02.2018.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH – na trasie  zwiedzanie miasteczka BSZARRA (BACHARRE), górskie miasteczko o najpiękniejszym krajobrazie Libanu. Wspaniały wapienny kanion, w którym klasztory wznieśli Maronici Wadi Kadisz (Święta Dolina). Całość pod opieka UNESCO. Miasteczko związane z urodzeniem i twórczością Khalila Gibrana – libańskiego poety i nowelisty. Następnie w Dolinie Kadisz zobaczymy monastyr Św. Antoniego i Izajasza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8 25.02.2018

Przejazd z hotelu na lotnisko, powrót do Polski.

CENA  – między 4500 zł a 4800 zł – im więcej osób tym taniej

Przy zapisie wpłata zaliczki – 500 zł.

CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem;
 • Transport komfortowym autobusem na terenie Libanu;
 • 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 250 USD);
 • śniadania, obiadokolacje;
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
 • Koszty zwiedz. wg programu;
 • Opieka duchowa Kapłana;
 • Przewodnik z jęz. polskim .

CENA NIE ZAWIERA:

 • Tzw. zwyczajowe napiwki: 50 USD dla obsługi na miejscu;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji;
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych.

ZAPISY I INFORMACJE:

Ks. Łukasz Ślusarczyk: mail: lslusarczyk07@gmail.com

 
Pielgrzymka do Libanu

Podziel się

 

Zobacz także:

 
 

2 komentarze

 1. Paweł pisze:

  Szczęść Boże

  Byliśmy z żoną w Libanie marcu 2017 (m. in. u św. Charbela). Serdecznie polecamy. Piękny i ciekawy kraj i wcale nie taki groźny, jak niektórzy twierdzą. Spokojnie można „zasuwać” z krzyżykiem na szyi. Ruiny Baalbeck są niesamowite. Powodzenia, z Panem Bogiem.

 2. […] 13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Libanu w drugiej połowie lutego. Informacje można znaleźć tutaj: http://ebrat.pl/pielgrzymka-do-libanu/ […]

 
 

Skomentuj