Pielgrzymka samolotowa do Fatimy

 

Malaga – Granada – Kordoba – Sewilla – Lizbona – Przylądek Cabo da Roca – Nazare – Fatima Toledo – Madryt

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków/Balice, o godz. 08:45, odprawa, odlot o godz. 10:45, lądowanie na lotnisku w Maladze o godz. 14:30. Następnie przejazd do Malagi, jednego  z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami do XVI-wiecznej katedry i do domu narodzin Pabla Picassa. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 2 dzień po śniadaniu przejazd do Granady i zwiedzanie: ostatniej ostoi Maurów w Hiszpanii, wspaniałej Alhambry, pałacu sułtana Generalife. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 3 dzień po śniadaniu przejazd do Kordoby i zwiedzanie w formie spaceru: Mezquita – wielki meczet (obecnie katedra), Alkazar – zespół fortyfikacji z czasów panowania Omajjadów, zabytkowe pałace      i kościoły z XV i XVI w. Następnie przejazd do Sewilli – spacer po stolicy andaluzyjskiego folkloru flamenco: pałac Alkazar, Katedra Najświętszej Marii Panny, Plac Hiszpański. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 4 dzień – po śniadaniu przejazd do Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii: spacer po stolicy: kościół św. Antoniego zwanego Padewskim, Katedra, wzgórze i ruiny zamku św. Jerzego, klasztor Hieronimitów wieża Belem, pomnik odkrywców, przejazd mostem 25 kwietnia, figura Chrystusa Króla. Następnie przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 5 dzień – po śniadaniu przejazd na Przylądek Cabo da Roca, najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy, uznawany przez wieki za „koniec świata”. Następnie przejazd do Nazare dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża, odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Przyjazd do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, obiadokolacja, udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami, nocleg.

 6 dzień – po śniadaniu pobyt w Fatimie, zwiedzanie Sanktuarium – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Droga Krzyżowa prowadząca do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Adjustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Powrót do hotelu, obiadokolacja, udział w Procesji Światła z modlitwą różańcową, nocleg.

 7 dzień po śniadaniu przejazd do Toledo, zwiedzanie Katedry, która jest najbardziej znaczącą budowlą gotycką w Hiszpanii, Alkazar – twierdza z XI w., Castillo de San Servando, średniowieczny zamek nad brzegiem Tagu. Następnie przyjazd do hotelu w okolicach Madrytu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 8 dzień po śniadaniu przejazd do Madrytu od XVI wieku stolicy Hiszpanii i spacer po mieście: Plaza Mayor – madrycki stary rynek ze statuą króla Filipa III, Pałac Królewski. Następnie transfer na lotnisko w Madrycie, odprawa, odlot o godz. 16:30. Przylot do Krakowa/Balic o godz. 20:00.

 

Termin: 20.0527.05.2017        

Cena: 1780 zł + 390 euro

Zapisy: tel. 692-498-177 (ks. Dariusz)   

 

Świadczenia:

* przelot samolotem na trasie: Kraków – Malaga, Madryt – Kraków

* transport autokarem na całej trasie zwiedzania

* zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach pok. 2,3 os.

* wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

* opieka pilota   * opieka duszpasterza

* codziennie Msza Święta

* ubezpieczenie KL i NNW

Uwaga: * sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników: ok. 60                  

 

 
May 13th Celebration of Mary's Appearance Basilica of Lady of Rosary Bell Tower Fatima Portugal. Church created on site where three Portuguese Shepherd children saw Virgin Mary of the Rosary.  Basilica created in 1953. Statement in back is about God and Love

Podziel się

 

Zobacz także:

 
 

0 komentarzy

Możesz być pierwszy, który rozpocznie dyskusję....

 
 

Skomentuj