Wybór Chrystusa

 

Kilka lat temu wybrałem się z młodymi na spotkanie organizowane dla nich, przez o. Jana Górę, nad jeziorem Lednickim. Jedną z piękniejszych rzeczy jakie tam spotkałem, która mnie ujęła, ale pewnie i młodych było to, że tam nikt nikogo do niczego nie zmuszał. Była modlitwa, były koncerty, świadectwa, pokazy lotnicze, ogólnie bardzo dużo propozycji i atrakcji. Ale każdy robił to na co miał ochotę. Chcesz zapiekankę to idź na zapiekankę, chcesz się pomodlić to się módl, chcesz się zdrzemnąć to śpij. Nie ma najmniejszego problemu.

Proszę mi jednak uwierzyć, że w momentach kluczowych młodzi potrafili zachować się jak trzeba. W pamięci zostało mi wydarzenie, które rozgrywało się na polach lednickich około godziny 22:00. Ojciec Góra wyszedł na scenę i poprosił młodzież o wyciągnięcie z kieszeni telefonów komórkowych, zapalenie światła ekranu i podniesienie do góry. W blasku świecących telefonów osobistych, młodzi składali osobiste i wyjątkowe wyznanie wiary, które nazywa się tam Wyborem Chrystusa. Niezaprzeczalnie był to wolny wybór, przez nikogo nie narzucony. Chcesz wybrać Chrystusa, to wybieraj!

Wspominam to wydarzenie dzisiaj, kilka dni po uroczystym przyjęciu przez Polaków Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. Wspominam przede wszystkim dlatego, żeby powiedzieć, że nie był to nowy pomysł duszpasterski. Znamy go z Lednicy, Oazowicze znają go z I stopnia Oazy Nowego Życia. Dzięki obecności w Łagiewnikach większej części Episkopatu i najwyższych władz naszej ojczyzny próbowano zrobić z tego wydarzenia koronację Jezusa na Króla Polski. A to naprawdę nie była koronacja. I myślę, że ona naprawdę nie jest potrzebna.

Nie wyobrażam sobie, żeby Jezusa, który oddał za mnie życie i dla mnie zmartwychwstał, postawić w jednym szeregu z Zygmuntem Starym czy Stanisławem Augustem Poniatowskim. Nie przemawiają do mnie hasła o „panowaniu Chrystusa” czy „Jedynym Prawdziwym Władcy Polski”. One upraszczają i minimalizują to co dla nas zrobił Pan Jezus. On jest Panem i Królem mojego życia. Chciałbym bardzo, żeby był. Dlatego, w sposób wolny, przez nikogo nie narzucany mogę Go wybierać każdego dnia.

ks. Łukasz Ślusarczyk

 
Wybór Chrystusa

Podziel się

 

Zobacz także:

 
 

0 komentarzy

Możesz być pierwszy, który rozpocznie dyskusję....

 
 

Skomentuj